Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj o Pohár starosty města Kostelec n/L - 12.10.2013

14. 10. 2013

 

 Turnaj o Pohár starosty města Kostelec n/L - 12.10.2013

Deštivý týden či počasí věštilo, že pro nás tak důležitá sobota bude opravdu deštivá. Vytrvalý déžď v předcházejících dnech zapracoval s kvalitou hrací plochy naše "svatostánku". Snad každý z nás, jak z řad pořadatelů tak i aktérů neustále sledoval předpověď počasí na náš velký fotbalový svátek, kdy naše parta v pruhovaných - černobílých barvách hostila deset přihlášených týmů turnaje mladší přípravek. Tento turnaj si vzal pod patronát náš starosta p. Václav Chalupa a s finan.přispěním našeho města byla tato akce připravována s velikým úsilím jak z řad členů realizačného týmu, tak i z řad rodičů našich hráčů, včetně fandů.  Rád bych poděkoval našemu kustodovi Tomáši Mašanskému, as.trenérů Oty Urbana a Tomáše Bartůňka včetně rodičů za perfektně odvedenou práci.

Připravit naše dva týmy "Á-čko - černí a B-éčko - bílí " na turnaj, rozdělení hráčů to byl pro mne nelehký ůkol, jak zaujat hrou či uspět na tomto turnaji. Forma hráčů byla pryč, nedařilo se uspět ve dvou kolech okres.soutěže. Pozvané mužstva jak z našeho okresu (TJ Sokol Tišice, FC Mělník, FK Čechie Kralupy a FK Pšovka Mělník)  či z Prahy a z Prahy okolí (FK Dukla JM Praha, Běchovičtí Sršni, FJ Újezd nad Lesy a TJ Dráčata Kyje) věštila, že to bude pro nás moooc těžký oříšek  nezklamat naše fans, nezklamat sami sebe. Do černého týmů ( A ) jsem zařadil do brány Myšáka, obranné duo ve složení Chelsea s Vojtou budil sehranost a Kauty s Patrikem s neúnavnou drzostí a věčným hladem po gólech postavil  do útočných formací. K tomuto týmu jsem přiřadil Máťu-našeho nejmladšího hráče na turnaji.

Do bílýho týmu ( B ) zaujal místo gólmana Cavani, v obraně Poldi s Rosou a útočníci Dan, Michal, Koki a Shelvey. Jako kapitán této party do tuhých fotbalových bitev vedl zkušený matador Poldi.

Dežděm nasáklý terén dvou dobře připravených hřišt pod přísnymi píšťalkami dvou arbitrů Tomáše Bartůňka a Honzy Jantoše ml. čekala veškerá atmosféra na úvodné hvizdy tohto podujatí.

Najednou z plného hrdla zaznělo "černá bílá, to jsou barvy naše .... , aneb  .... my jsme zde doma byl okamžik, kdy pro černobílé pruhované dresy turnaj začal, kdy se fotbalem začal bavit.  

 

 SK Labský Kostelec "A " -  Běchočtí Sršni   1 : 3

Naší první prověrkou byl silný, kvalitný soupeř. Obávaný pokles formy nebyl znát a tak hned se zakoušeme do Sršňů. Soupeř statečně odolává a postupně přebírá iniacitivu v počtu vytvořených šancí. V obraně kupíme chyby, které jsou nelítostně strestány, prohrávame o dvě branky.  Zhruba v polovině a hlavně závěru se vracíme do hry, dávame na kontaktní gól. Jenži Sršni nám přidávaj na své konto třetí branku. I přesto si tvoříme několik "tutovek" nav. zvrácení výsledku. Závěr excelentně patřil nám, no s nulovým efektem. Výborný běchov. brankář nám vše chytá. Naše hra měla spád a hlavně bojovnost. Neva, projev hry na začátek to nebylo špatný.

 TJ Sokol Tišice - SK Labský Kostelec "B"  1 : 2

Cavani,Poldi,Rosa,Dan a Míša. To byla zahajovací sestava našeho druhého týmu. Kdo očekával, že nás tišický "bombarďáci "  převálcují, ten se hluboce mýlil. Výborný Cavani drží dlouho čisté konto. Pozorná obrana hraje na jedničku a Miki s Danem dělají neplechu v tišické obraně. Zhruba v polovině vedeme o dvě branky. Na závěr Tišice snižují a vyhecovaně nás zatlačí do defenzívy. ArbitrTomáš  po deseti hracích minutách píská konec matche, naše B-éčko si zaslouženě připisuje tři body. Kdo by to řekl, že by překvapení celého turnaje?  Snad ano...

SK Labský Kostelec "A" - FK Čechie Kralupy  5 :1

Po prvním turnajovým zápase náš bodový zisk hlásil "nulu" Nálada v "Áčku" i pro prohraném úvodním zápase byla na vysoké úrovni. Trenér chyby označil a hned vysvětlil proč se tomu tak stalo.  Přihrávky, přečíslení soupeře a využití každého zaváhaní bylo předností naších borců, proč si soupeř odváží značný brankový příděl z našich kopaček. Jen tak dál...

SK Labský Kostelec "B" - FC Mělník  0 : 1

Vyrovnané utkání na obou stranách. Poldi s Rosou dobře brání před dotěrnými mělnickými borci. Cavani v bráně kouzlí. Míša s Danem nevyužijí jasné tutovky. Škoda.  Shelvey, opět z jasné pozice netrefí bránu.  FC Mělník využívá jednu z mnoha příležitostí, odváží tři body i když to byl zápas na spravedlivoi remízu.

SK Labský Kostelec "A" - TJ Sokol Tišice  3 : 1

Uf, Uf, co vymyslet na těžké soupeře. Bylo na trenérovi koho hned postaví do zahajovací sestavy. Opatrná hra z naší strany, hlavně neudělat chybu a počkat na chyby soupeře. Netrvalo dlouho a soupeř chyby vytvořil. To vše bylo využito, soupeř byl potrestán třemi brankami.Výborný tišický brankář vyřešil mnoho příležitostí. Byla to velice kvalit.hra od našich hráčů.

FK Pšovka Mělník - SK Labský Kostelec "B"   1 : 0

Velice podobný průběh utkání jako s FC Mělník. Útoky se střídali na obou stranách. Větší kliku měl soupeř ze Pšovky. Výbornou práci v bráně odvedl Cavani. Škoda, škoda, škoda. Spocená čela našich kluků i za nepříznivého počasí bylo jasným důkazem, že do tohto zápasu dali vše... Neva, jedem dál...

FC Mělník - SK Labský Kostelec "A"   0 :1

S nervy-drásující vývoj zápasu. Nutné či povinné tři turnajové body ne a né připsat na náš účet. Jasná herní nadvláda byla zúčtovaná až ke konci zápasu. Nespočet šancí, prakticky hra jen na polovině soupeře. Šťastná a přestná střela Patrika z úhlu nám vytvořila velikou naději na celkové umístění. Byl to výborný zápas, plný fotbalové napětí s výbornou atmosférou ve fan partě v našich barvách.

FK Újezd nad Lesy - SK Labský Kostelec "B"  2 : 2

Jeden (dle dosavadního průběhu turnaje) z nejlepších týmů narazil na náš druhý tým. Kdy by řekl, že ztratí dva cenné body. Bojovnost, houževnatost se srdcem na svém místě naši borci uhájili cennu remízu. Velký dík patří všem aktérům našeho turnajového "B-éčka". Skvělý Cavani v bráně, Kapitán Poldi s Rosou v obraně, Míša s Danem v útoku včetně střídajících hráčů jako Koki se Shelvym. Naši kluci dokonce vedli ke konci o jednu branku, no těsné před závěrem soupeř remízu získal.

SK Labský Kostelec "A" - FK Dukla JM Praha   3 : 0

Na hřišti "A" stojí základ.formace dvou týmů. Po pravici kluci v ČB-pruhovaných dresech, po levici kluci ve žlutých s logem na prsou pražské Dukly. Atmosféra v hledišti houstne, koncentrace napětí včetně emocí se stupňuje. Myšák, Patrik, Kuyt, Vojta s Chelsem nedávají kolem znát únavu z předešlých matchů, spíš naopak. Budí dojem zkušených dětských veteránů.  Úvod patřil nám, dostávame soupeře mírně pod tlak.  Dávame první branku. No Dukláci nám to chtějí hned vrátit a zatlačí nás na okamžik do defenzívy. Skvělý Myšák v bráně drží čisté konto a tím celý tým. Naše brejky z pravé či levé strany jsou pro soupeře těžkým oříškem. Kuyty střílí druhou branku a tím pražskou Duklu dostávame pod tlak. Zanedlouho Patrik střílí třetí gól, které dovršilo zasloužené vítězství domácého týmu.

SK Labský Kostelec "B" - FK Čechie Kralupy   1 : 0

Bodový součet před tímto matchem činil za jednu výhru, jednu remízu a dvě těsné prohry výborné čtyři body. Po zvládnutí tohto matche naše houževnaté B-éčko mělo ještě šanci na velice hezké umístění. Bylo to vyrovnané utkání s pozornou obranou na obou stranách. Výborný Cavani v bráně drží čisté konto a ke konci Míša střílí jediný ale hlavně vítězný gól. Sedm bodů na účtě, dobrý pocit ze hry si naši kluci tento turnaj začali užívat.

SK Labský Kostelec "A" - FK Újezd nad Lesy   2 : 2

Zaskočený soupeř hned od začátku nedával najevo, že nám bude překážkou v dalším tažení pro zisk nejcenějšího kovu, včetně největšího zlatého poháru od našeho starosty p. Chalupy. Brzy vedeme o dvě branky a je viditelné kdo ovládne celé dějství tohto důležitého matche. Ke konci duelu kluci z Újezdu snižují a pár vteřin před koncem srovnávají tento zápas. Naše zbytečná bodová ztráta se ke konci turnaje projeví. Škoda, k fotbalu i smůla patří...

SK Labský Kostelec "A" -  SK Labský Kostelec "B"   5 : 0 

dscn1488.jpgSouboj dvou nesmiřitelných týmu... Né, dělám s srandu.  Kluci s úsměvem v tváři na obou stranách nastouplili poprvé v ostrým startu proti sobě. V Cavaniho očích bylo znát, že to kosteleckému Á-čku vychytá. Dařilo se mu dobře, v polovině utkání jeho síť v bráně je v klidu. Dotěrný kluci z Á-čka neustále zaměstnávají obranu, která nedokáže odvrátit nátlakovú hru s dobrou kombinací. Byl to zajímavý zápas s vysokou bojovností na obou stranách. Trenéři museli být zajistě spokojeni.

SK Labský Kostelec "B" - FK Dukla JM Praha   0 : 7

Silný soupeř vytvoří hned od začátku velký tlak. Naši kluci urputně brání, no stejně nedokáží zabránit brankovému přídělu od pražské Dukly. Nepovedený zápas z naší strany ? Snad ano - turnaj ještě nemá konec.

SK Labský Kostelec "A" - FK Pšovka Mělník   3 : 0

Výborný začátek, zorganizovaná a dobře pracující obrana, důsledné napadání a trestaní chyb soupeře. To byl základ pro zvládnutí tohto zápasu. Nebyl to pro nás lehký soupeř, dokázal často pozlobit. Myšák v bráně prokázal svých kvalit a udržel čisté konto. Velká pochvala všem našim borcům !!!

Dráčata Kyje - SK Labský Kostelec "B"   6 : 0

Jak se turnaj blíží k závěru, naše předposlední vystoupení kluků z B- týmu pomalu docházejí síly. Silný soupeř složen většinou ze starších protihráčů nedokáží naši borci čelit silnému tlaku. Čtyři zbytečné branky v Cavaniho síti, na začátku nevyužité dvě naše "tutovky", výsledek by mohl být jiný. Únava si začala vybírat svoji daň, šest "fíků", neva jedem dál...

SK Labský Kostelec "A" - Dráčata Kyje   2 : 2

img_9643.jpg

Dosti zamotaná tabulka nám neusnadnila vývoj pro dobré umístění. Fyzicky i věkově zdatnější borci z Kyjí nám hned zavařili. Vlastňák a jedna nechytatelná střela nám v průběhu utkání zaručila "bramboru" k celkovému umístění. Pokud vyhrajem, máme gold. Plichta- silver. Vrátim se k utkání. Borci v modrých dresech na obrázku nás na začátku nepustili do šancí. Nervozita, rychle běžící čas a nepříznivý výsledek nám bránila v kombinaci. Po rychlé brejku snižujeme na kontaktní gól a těsně před závěrem Chelsea z přímáku srovnává na remízu, která nám zaručila již spomínaný silver. Bylo to supr utkání s velký "S". Fotbálek plný dramatu, hecu a napětí. Nevýslovná radost panovala v našich řadách včetně v táboře našich fans. 

 

img_9658.jpg

Běchovičtí Sršni - SK Labský Kostelec "B"   5 :0

S nejlepším týmem celého turnaje naši kluci odehráli důstojné utkání. Škoda obdržených zbytečných gólů, ýsledek by mohl být zajímavější. Gratulujeme tomuto soupeři za celkové prvenství.

 

Názor hl.trenéra: Na úvod za umožnění odehrání turnaje a fin.příspěvku chci poděkovat našim městským zastupitelům pod taktovkou starosty p.Chalupy. Chci poděkovat našim rodičům-pořadatelům turnaje. Hodně práce, celková příprava, perfektně zorganizovaný turnaj bylo naší vizitkou, že umíme uspořádat turnaj na vysoké úrovni. Nedílnou součásti bylo investování nemalých fin.prostředků na ceny pro týmy a ocenění hráčů.

Skvělé druhé místo našeho "Á-čka, povedený vstup do turnaje kluků z "B-čka. To byla něco jako celková známka za naší společnou odvedenou práci. Všem kolem byla naše snaha zůročena naučit naše kluky hrát a bavit se fotbalem. Je na čem stavět, jedem dál... čeká nás bohatá plejáda zimních turnajů.

 

rscn1609.jpg