Jdi na obsah Jdi na menu
 


REKAPITULACE SEZÓNY 2014/15

5. 8. 2015

PŘÍPRAVKY – rekapitulace + turnaj „O pohár starosty města Kostelec nad Labem“

Tak tu máme začátek července, děti ve škole dostali vysvědčení, začínají dlouho očekávané dvouměsíční prázdniny, rodiny vyrazí na zasloužené dovolené, děti na tábory, sportovní kempy, k babičkám atd. Trenérům, hráčům a funkcionářům zbývá, ještě než začnou fotbalové prázdniny, zrekapitulovat právě ukončenou fotbalovou sezónu 2014-15.

Týmy přípravek se nám během zimy a jara pěkně rozrostli a s radostí můžeme konstatovat, že do mičudy chodí dnes čutat 50 dětí narozených v ročnících 2004-2010. V dnešní době počítačů, tabletů, chytrých telefonů a dalších lákadel moderní techniky je to fajn, že tolik dětí si našlo společně s rodiči cestu na hřiště a chce sportovat. Je jasné, že z každého nebude fotbalista, ale u malých dětí je nesmírně důležité podporovat rozvoj všeobecné pohyblivosti a k tomu se snažíme také zaměřovat naše tréninky. Jelikož jsme fotbalový oddíl, je také samozřejmostí a cílem získávání fotbalových zkušeností a dovedností, všichni kluci a holky zaslouží obrovskou pochvalu a podporu. Velké poděkování patří také rodičům, kteří nás podporují během celé sezóny, fandí při zápasech a turnajích a pravidelně se také zúčastňují brigád. Všichni v oddíle vnímáme a víme, že i oni jsou součástí našeho týmu a jsme za to nesmírně rádi.

 • Jak jsme si vedli na hřišti
  • STARŠÍ PŘÍPRAVKA  (r.2004-2005) - tým hrál svoji pravidelnou soutěž OP. Přeboru se zúčastnilo celkem 18 týmů, hrálo se klasicky na body a náš tým obsadil 14. místo s celkovým skóre 67:51. Musíme zde zmínit, že soutěž jsme převážně odehráli, kvůli nedostatku hráčů r.2004-05, převážně s dětmi hráči spadajícími věkově do mladší přípravky, kteří rovněž nastupovali i za svoji věkovou kategorii a tak mají za sebou pořádnou porci zápasů, ale nechtěli nechat svoje starší kamarády „ve štychu“.
  • MLADŠÍ PŘÍPRAVKA  „A“ (r.2006-2007) - tým hrál svoji pravidelnou soutěž OP. Přeboru se zúčastnilo celkem 26 týmů, hrálo se, dle dnešních trendů, na počet vstřelených branek a náš tým obsadil konečné 5. místo se skóre 104:84. Kdyby se hrálo klasicky na body, byli bychom bronzový, trochu jsme v tomto případě trochu doplatili na naší slabší produktivitu. Hlavním úkolem bylo zlepšovat hru týmu a současně individuální růst hráčů, což se k nejen naší radosti dařilo.
  • MLADŠÍ PŘÍPRAVKA  „B“ (r.2006-2009) - tým byl sestaven z nových hráčů a hrál svoji pravidelnou soutěž OP pouze v jarní části sezóny. Po dohodě byl zařazen do skupiny o 21.-26. místo a šlo nám hlavně o t, nasbírat zkušenosti a okusit si atmosféru zápasů. Kluci jako nováček se vůbec neztratili a předvedli spoustu bojovných a vyrovnaných zápasů s daleko zkušenějšími týmy a obsadili v konečném součtu 25. místo se skóre 42:77.
  • MINI PŘÍPRAVKA (r.2008-2010) – naši nejmenší chodili pravidelně a poctivě trénovat, sice nehráli zatím žádnou pravidelnou soutěž, ale chodili střídavě vypomáhat mladší přípravce „B“, také odehráli jak halové tak venkovní turnaj ve své věkové kategorii a tam si vedli náramně (1x zlato, 1x stříbro a 2x bronz)
  • Také jsme odehráli, napříč všemi věkovými kategoriemi, celkem 28 turnajů (venkovní + halové turnaje). Dvakrát jsme turnaj sami pořádali na domácím stadiónu a to pro r.2008 a ml. + r.2006 a ml.  Posbírali nějaké medaile a individuální ocenění, sehráli vydařené i někdy méně vydařené zápasy, ale hlavně máme spoustu zážitků a vzpomínek, které nám už nikdo nevezme.

 

 

 

 • 3.ročník turnaje mladší přípravky „O pohár starosty města Kostelec nad Labem“

V krásném slunném počasí v sobotu  6.6.2015 od 9:00 hodin se konal již 3. ročník fotbalového turnaje mladších přípravek „ O pohár starosty města Kostelec nad Labem“. Na turnaj dorazilo celkem devět týmů připravených předvést své fotbalové umění a poprat se o připravené týmové a individuální ceny. Hrálo se současně na dvou hřištích, systémem každý s každým v hrací době 12 minut. Malý fotbalisti předvedli na hřišti spoustu fotbalových dovedností, obrovské nasazení a také krásné góly. Hrálo se ve velkém horku, během turnaje probíhalo několikrát osvěžující „kropení“ hráčů. Když bylo dobojováno a sečteno následovalo nakonec vyhlášení vítězů s konfetami jako v Lize mistrů.

 Domácí SK Labský Kostelec poslal do turnaje opět dva týmy. Všichni se na turnaj moc těšili a chtěli si ho náramně užít a také se předvést fanouškům. Tým“ černých“ vstoupil do turnaje celkem hladkým vítězstvím, ale pak následovala série nevydařených nebo smolných zápasů. V posledních dvou závěrečných zápasech se nám povedlo plně bodovat a tak z toho bylo výsledné 5. místo. Naše gólmanka Eliška Vondrová byla trenéry, už po několikáté, zvolena do ALL STARS TEAMU. Náš druhý tým „bílý“ byl sestaven hráči 2006-2008 (jasně nejmladší tým turnaje), šlo o to nasbírat zkušenosti, předvést se domácím fanouškům a podařit se udělat nějaký hezký výsledek. Kluci během turnaje nakonec dokázali vybojovat 7 bodů a umístit se na hezkém 7. místě.

Poděkování patří městu Kostelec nad Labem za podporu turnaje, rodičům, kteří nám pomáhali s organizací a samozřejmě všem fanoušků za báječnou atmosféru během celého turnaje.