Jdi na obsah Jdi na menu
 


Final.část turnajů Ministar,18.5.2013 Běchovice

21. 5. 2013

Hm,tak to se kámošovi z komořanské meteoroligické stanice nepovedlo,když mi den před tím odpoví kladně (budete mít hezky) na otázku,jaké počasíčko nám přichystá 18.květen.Proč právě tento den?V tomto dni vrcholil malý svátek dětské kopané programu turnajů Ministar,kdy ve třech skupinách po šesti týmech bojovali fotbalové družstva o kovy nejcenější včetně krásneho putovního poháru.Silný déžď z hustých mračen skrápěl Kostelec už od brzkých ranních hodin,který měl v dopoledních hodinách ustat.Po odehrání jarní části čtyř turnajů nám naše prvenství ve skupině "C" zaručilo postup do B-skupiny a tím zápolit o pohár stříbrný.Spolu s týmem běchovických Sršňů nám čelili  družstva jako:Dráčata Kbely,TJ Sokol Libiš,Čechie Dubeč a Kačeři z Českého Brodu.Ani na našem srazu déžď neustáva,spíš přídáva na síle.Naše kolona aut si razí cestu k "svatyni"běchovický Sršňů.Stěrače jako na houpačce neústavně stírají vodu z čelného skla Tomášovho auta a jako spoluzdec,přemýšlím.Uděláme,neuděláme ostudu,úspějeme či nikoliv? "Á,  to vem"jedem se fotbalem bavit.U kluků dobrá nálada věští,že to dopadne takto.... 

Čechie Dubeč - SK Labský Kostelec   0 : 6

Naše první vystoupení začalo za mírné spršky dežďových kapek,která postupem času strácela na síle.Mokrá trávnik věštil,že našim svěřencům takový terén svědčí.Klimatické podmínky jako v Anglii si kluci zamilovali  .Hlavně náš zadák Poldi se těšil na své skluzy v soubojích o míč.Samotná hra s Čechií začala fantasticky.Přesná instruktáž k nátlakový hře s pressingem byla vyplňena od první až do poslední minuty tohoto matche.Naše hra nedovolila soupeři ohrozit Cavaniho v bráně,byl prakticky bez práce.Zahajovací setava Cavani,Chelsea,Poldi,Myšák a Kajty dokázala,jaká je v nich síla,co umí ze svého fotbalového umění soupeři předložit.Radost byla se na ně dívat,jak svoji hrou nepouští soupeře prakticky do žádné akce.Dubečský gólman byl bezradný,nevěděl komu má nahrát,jak míč rozehrát.Chelseho dalekosné střely několikrát těsně míjí bránu.Myšák s Kajtym v útoku suprově brání,obsazují protihráče.Zádak Poldi bezpečně jistí vše,všechny ojedinělé akcičky soupeře. Časté série kombinančních nahrávek,střelba nás hned postavila do role vítěze zápasu.Dostatečný náskok dal možnost prokázat své umění i našemu B-éčku,které nezklamalo.Neinkasovalo branku,drželo tempo a krok.Máťa,Rosa,Koki,Torres,Shelvey včetně s Honzíkem Šrajerem pokračovali již v zmíněném trendu.Od trenérům velká pochvala zaslouženě patří všem našim borcům.Jen tak dál kluci...

Góly: Miškovský 3,Bartůněk 3

Asistence: Mašanský 1

SK Labský Kostelec - Běchovičtí Sršni   3 : 2

 Snad se to stáva tradicí,kdy tento fotbal.protivník nám bude chtít  vrátit čtyři prohry ze skupiny "C"  Domácí tým,domácí trávník a početný fans věštila,že to bude duel hodnotných kvalit.Pro nás nelehký úkol,zdolat silného,houževnaté soupeře.  Naše Á-čko je v herní pohodě,vysokou kvalitou herního pojetí vytváří tlak na zaskočené "Sršně",čímž třema brankami hned v ůvodu vytvoří bezpečný náskok pro sklidnění hry a prostor pro kluky na střídačce.Rosa s Máťou střídá znavenou obrannou řadu.O něco později střídame i vyčarpaný útok."Sršni hned cítí změnu,snaží se toho využít.Hra se víc a víc přesouvá na naší polovinu hřiště-inkasujeme po malých chybách v obraně dvě branky,střílí na kontaktní gól.Náš Cavani  v bráně zuří   a křičí,tak takhle "nééé hošani". Odpočaté a vyhecované Á-čko netrpělivě čeká na verdikt pro střídaní řad..Konečně to přichází,trenér vyřkne "střídame",hra se opět odvíjí v náš prospěch.Přicházejí šance,soupeř se dostáva opět pod tlak.Arbitr píská konec zápasu,další bodíky v náš prospěch... Byl to hezký duel,zajímavý fotbal.Už se těším na další vzájemné setkání.Naši kluci potvrzují formu,jen tak dál...SK Labský máme v

Góly: Miškovský 3

Asistence: Bartůněk 1

Dráčata Kbely - SK Labský Kostelec   5 : 1

Pro nás neznámý soupeř začal kousat do našeho bloku hned z ostra.Chytrost kbelských útočníků dala o sobě vědět.Po výkopu od rohového praporku inkasujeme laciný gól hned z rohu.Špatně postavená obrana,fatální Cavaniho chyba nechala soupeře převzít iniciativu.Naši kluci,jak to již mají v krvi zabojují a tím vyrovnají hru.No stejně "dráčata jdou do tříbrankového vedení".Útlum se vrací,psychika je na dně.Cavaniho hrubky v bráně škodí naší hře,celkový pohodě.Myšák s Chelsem jdu do hlubokého útlumu ale jen na okamžik.Po Chelseho přihrávce Kajty střílí naší první branku.Tím přebírame kontrolu nad hrou a zatlačíme soupeře na jejich polovinu hřiště.Vytváříme si šance,jenže štěstěna je nám odkloněna.Dráčata nám z nebezpečných protiútokú střílí opět další dva góly.Selhání   našeho brankáře nám opět prozradila,jak naší borci v poli se snaží,žijí pro tým,pro svůj fotbalový oddíl a pro černobílý pruhovaný dres.Naše hra až tak nezaostávala dle našeho trendu.Byl to nešťastný duel.I to se stáva,o chybách víme,neva jedem dál...

Góly: Bartůněk 1

Asistence: Mašanský 1

Kačeři Český Brod - SK Labský Kostelec   1 : 5

Na předešlou hru bylo vše vysvětleno,na výsledek se zapomnělo.Tak jsme nastoupili proti dalšímu soupeři a to Kačerům z Českého Brodu.Pohoda a klid se nám vrátila,vroucí krev za vítězství se opět vařila v našich žilách.  Naše hra měla opět styl,tempo,i chuť hrát zajímavý pohledný fotbálek.Znamenitý výkon našich obránců většinou zazdila naší polovinu.Náš brankář Cavani se rozchytal,poučil ze svých chybiček,které nadrobil.Naší útočnící se předvádějí,kdo z nich dá hezčí gól. Naše posila a nový hráč Kubík Novák-Torres střílí premiérovou branku-gratulejeme  Rosa hraje v pohodě,krásnou střelou pod "víko" dává třetí gól.  Všem patří velká pochvala za předvedený výkon.Třetí výhra a jedna prohra nám dáva šanci na zajímavé umístění na tomto šampionátě

Góly: Bartůněk 2,Novák 1,Mašanský 1,Soukup 1

Asistence: Cikánek 1,Mašanský 1

TJ Sokol Libiš - SK Labský Kostelec   2 : 2

Zamotaná tabulka,dosavadní výsledky nám dáva šanci na celkové vítězství ve sk.B.Úkol zněl,porazit posledního soupeře a nasázet mu co nejvíce branek.  Náš nedaleký rival z našeho okresu budil respekt a proto byla na řadě taktika.Trenérské trio (Honza Jantoš,Tomáš Bartůněk a Tomáš Mašanský) přichystala znamenitou taktiku.Jakou,prosím to nejde prozradit,protože s tímto týmem se potkáme hodně krát    Kdo to viděl,kdo to zažil ten hned měl možnost posoudit,že tento poslední souboj ve skupině B,byl něčím jako "soubojem Titánů"  Kdo měl  klapky na očích přišel o skvělý fotbálek našich ale i libišských fotbalových talentů.Fantastický výkon našich borců,tak hodnotím náš projev v tomto matchi.Byl to snad nejlepší výkon v našich týmových dějinách.Kluci,hluboko před Vámi smekám... Omilostněný Cavani  v bráně podržel náš tým. S jeho jednou hrubkou byla dovršena spravedlivá remíza.Na úvod Chelseho dalekosná supr střela dovršena krásnym gólem nás uvádí do těsném náskoku.Ke konci Kajtyho akce po finální nahrávce od Myšáka a následně s brankovou střelou srovnáva těsný náskok "libišáků".Naši obránci Chelsea,Poldi a Rosa dokázali,že se rychle zdokonalují a že z nich rostou supr hráči vysokých kvalit.Útočníci Myšák s Kajtym,jako fotbalový "bráchové"  dokázali,že z nich... lidičky,nechte se překvapit.

Góly: Bartůněk 1,Mašanský 1

Asistence: Miškovský 1

Soupiska:Pejcel,Novák,Šrajer,Soukup,Vondra,Mašanský,

Miškovský,Bartůněk,Polák,Cikánek,Kouklík.

 

Názor trenéra: Loňská,podzimní účast na tomto turnaji bylo správným rozhodnutím přihlásit naše kluky do této soutěže.Když si vzpomenu na hru z podzimu a teď na jaře,je to jako "nebe a dudy"  Dostat se ze dna hluboké propasti fotbalové dovednosti za tak krátkou dobu je až neuvěřitelné.  Škoda,že v zimním období nám po delší dobu chřipková epidemie bránila na trénincích pracovat s našimi svěřenci.Stejně jako každá neúčast na víc v trénink.procesu nám brání z kluků vychovat nejen výborné fotbalisty ale i skvělé sportovce.No i přesto se nám podařilo vytvořit hodnotné podmínky pro další rozvoj našich borců na zeleném trávniku,či na palubovce.Skvělá parta rodičů t.j. základ.předpoklad pro podporu svých i cizích ratolestí ve sport.činnosti.Písnu příklad jeden z mnoha,když maminka našeho Rosi-Martina Soukupová na tomto turnaji měla jako "fotbalová máma"  na starost,či dohled Kubíka Nováka,našeho Torrese.Třetí místo,bronzové medaile ve sk.B je toho výsledkem.Vlastně taková odměna všem zainteresovaným činovníkům či přátelům našeho týmu.Hodnotit jednotlivce,naše kluky nebudu.Budu hodnotit tým,protože upřednostnuji týmovou práci jak z řad hráčů či trenérů.Bylo to skvělé,všem zaslouženě patří jednička s hvězdičkou. Tento final.turnaj byl skvělou tečkou 3.ročníku Ministar.Pořadatelům zaslouženě patří pochvala za odvedenou práci a skvělý program.

 

rscn0318.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

report

(Honza P., 22. 5. 2013 13:29)

Honzo, Tvoje reporty jsou výborný, skvělý čtení! Díky!

Re: report

(Honza-tréner, 22. 5. 2013 19:49)

Děkuji...