Jdi na obsah Jdi na menu

SOUSTŘEDĚNÍ + TURNAJE PŘÍPRAVEK

19. 9. 2015

Koncem letních prázdnin, přesněji poslední srpnový týden jsme si společně s kluky ze starší přípravky užili již druhý ročník fotbalového soustředění. Opět, jako loni, jsme zamířili k Sečské přehradě do sportovně rekreačního areálu Horní Bradlo.  Pro kluky byly nachystány individuální soutěže, týmové soutěže, bojovka a také samozřejmě fotbalové tréninky + jeden přátelský zápas. Letos to bylo se soupeřem z Hrádku nad Nisou, který tu byl napříč všemi věkovými kategoriemi také na soustředění. Hrálo se 6x15 (2+2 týmy)v pěkném slunném počasí a na konci k naší radosti výsledek 7:5 pro nás. Vůbec během celého soustředění nám letos, oproti loňsku, přálo počasí a tak jsme mohli také využít dva bazény v areálu. Celé soustředění proběhlo ve sportovně kamarádském duchu, kluci se rvali o body v každé z disciplín, ale zároveň jsme si užili i plno srandy a případné nezdary brali sportovně a s nadhledem. Poslední večer proběhlo odměňování, nejen nejlepších, za předvedené sportovní výkony. Po vyhlášení začala příprava na tradiční páteční dětskou diskotéku. Letos se kluci z domova vyzbrojili gely a parfémy, po pečlivé a důkladné úpravě image vyrazili řádit. Ukázali, že ani tanec jim není vzdálený a vydrželi pařit až do 23:00 hod (prodloužená večerka).

Do sezóny jsme vstoupili se třemi týmy - starší přípravka, mladší přípravka a mini přípravka. První dva týmy budou hrát pravidelnou soutěže OP + turnaje a naši nejmladší budou hrát nepravidelnou turnajovou soutěž MINIStar . V rámci této soutěže, budeme  pro naše nejmenší (r.2009 a ml.) také pořádat jeden z turnajů MINI Star – sobota  3.10.2015 od 10:00 hod. Všichni jste srdečně zváni a doufáme, že přijdete naše malé fotbalisty v hojném počtu hlasitě podpořit.

Začátkem září jsme všichni tři týmy vyrazili na první turnaje po prázdninách a vedlo se nám velmi úspěšně. Mini přípravka jela sbírat hlavně první zkušenosti do Dolních Počernic na první turnaj ze seriálu MINIStar. Po prvním a nakonec i posledním vítězství odjížděli s medailemi za 5. místo, kluci byly rádi, že měl každý medaili na krku, v kapse spoustu sladkostí, k tomu Vítek Rehwald byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Nějaké výsledky, ty tu nikdo neřešil, u tak malých dětí nejsou vůbec důležité.

Mladší přípravka ve stejný den vyrazil na turnaj do Rejšic, turnaje se zúčastnilo celkem 18 týmů ve třech skupinách. V zápasech se nám dařilo své soupeře přehrávat a dávat i hezké branky. Naší skupinou jsme projeli překvapivě, ale zaslouženě celkem hladce a bez ztráty bodu postoupili z prvního místa do boje o medaile. Čekali nás tedy ještě dva zápasy, hned první jsme prohráli s jasně nejlepším týmem (Sadská) a druhý remizovali v derby s Libiší. Museli jsme tedy čekat, jak se bude dařit libišským v boji se Sadskou, i zde pozdější vítěz celého turnaje prokázal své kvality a protože Libiš dostala o jeden gól víc, my se nakonec radovali z krásného druhého místa.

Starší přípravka o týden později se zúčastnila turnaje v Milovicích, před námi bylo 8 zápasů a tak jsme byli všichni zvědaví, co nám přinese soustředění a také na druhou stranu prázdninová herní pauza. Na turnaj jsme tým oblékli do nových dresů, pro hráče to bylo překvapení a věřili, že nám přinesou štěstí. Čekal nás dvakrát během turnaje trojzápas a to bylo fyzicky velmi náročné, ale my to dali a po posledním zápase se zaslouženě i díky předváděné hře radovali z celkového vítězství. Zlaté medaile a velký pohár byl doma, během závěrečného ceremoniálu byl náš hráč Ondra Mašanský vyhlášen jako nejlepší hráč turnaje. Turnaj se nám povedl, rodiče skvěle fandili, kluci hráli, nevypustili jediný souboj a také jsme vstřelili nejvíce branek ze všech, o které se podělil celý tým – povedená sobota.